Mahir AtabeyEmirdağ Aziziye İlkokulunda okuyan Mahir Atabey Türk'ün başarısı tescillendi.

Türk'ün büyük bir işe girişerek başarılı olmasının alkışlanması gerektiğini anlatan Afyon Valisi Mustafa Tutulmaz, "Gerçekten bin 53 kitap okuyabilmek ancak rekorla adlandırılabilirdi. Çünkü günümüzde kitap okumanın çok sınırlı olduğu bir dönemdeyiz. Mahir'imiz bu davranışı ile mahirliğini gösterdi, bütün arkadaşlarına ve biz büyüklere örnek oldu" dedi.

"10 günde 81 kitap okumuştum"

Okulda başlatılan bir kitap okuma projesi ile kitap okumaya başladığını dile getiren Mahir Atabey Türk ise, eğlence ve dinlenmesinden feragat ederek bunu başardığını söyledi.

"Okumayı yeni öğrenmeme rağmen bu kadar çok kısa sürede bu kadar çok kitap okumak tabii ki kolay değildi. Çok mutluyum kendimle bu konuda gurur duyuyorum. Aziziye İlkokulunda 81 il 81 kitap projesi başlatılmıştı. Sınıfta okumaya yeni geçmiştim. Herkesten önce çok kısa sürede 10 günde 81 kitap okumuştum. Daha sonrada 1 günde 35 hikaye kitabı okuma başarısı göstermiştim. Böylelikle her hafta 81 kitap okuyup cuma günleri 1 başarı belgesi alıyordum. Okuduğum kitap sayısı 600'lere geldiğinde annem ile babam yeter artık daha fazla kitap okuma gözlerin bozulacak demelerine rağmen durmadan, yorulmadan, 'Kitap okumada binin üzerine çıkacağım dünya rekoru kıracağım.' demiştim. Bunu başardım. Çok küçük yaşta çok kısa sürede çok fazla kitap okuyarak başardım."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile tanışmak istediğini ifade eden Türk, büyüdüğünde cumhurbaşkanı olmak istediğinden bahsetti.

Konuşmaların ardından çocuğa rekor sertifikasını, Rekor Tescil Hakem Heyeti Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural verdi.