Çocuk kitabı olan Şakrak’ın yazarı ve yapımcısı Ayşe Gül Kara Zorlu Afyonkarahisar Emirdağ Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri ile söyleşi ve imza gününe katıldı.
Emirdağ Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu müdürlüğünün düzenlediği ve İlçe Milli Eğitim Müdürü, bazı okul müdürleri, okul öğretmenleri ve öğrencilerin katıldığı söyleşide kitap yazarı Ayşe Gül Kara Zorlu “Birçok il ve ilçede söyleşi ve imza günlerine katıldım. Ama ilk kez sadece bir okula özel söyleşi yapmak benim için de keyifli olacak. Türkiye’nin ilk ve tamamen yerli olan kitap kahramanı Şakrak’ın maceralarının geçtiği mekanlar gittiğim, gördüğüm yerlerden esinlenerek yazılmıştır. Her bir kitap farklı şehirleri ve geleneksel oyun kültürlerini tanıtmaktadır. Serinin 5. kitabı yayınlandı 6. kitabı da hazır olup, en kısa zamanda baskıya girecek. Umarım yeni macerasını da beğenirsiniz.” Dedi. Söyleşisinde değerlerimize, kültürel zenginliklerimize, turizm farkındalığına ve

kitap okuma sevgisine değinen yazar, öğrencilere hitaben “ Şakrak’ın maceraları iyilik üzerine kurulu. İnanıyorum ki hayatınızın her döneminde, şimdi olduğu gibi iyilikten, iyi bir insan olmaktan vazgeçmeyeceksiniz.” Dedi. Şakrak’ın iyilik animasyon filminin Uluslararası festivallerde ve Fransa, Japonya, Çin, Hırvatisyan, Kosova gibi ülkelerde gösterime girdiğini ve Shakrak The Hero iyilik filminin Fransa Cannes Film Festivaline seçilen alanındaki tek Türk yapımı olduğu belirtildi.
Emirdağ İlçesi okullar bünyesinde İlk kez bir yazarın imza gününe ev sahipliği yaptı. Bu organizasyonu düzenleyen Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Asaf Gören “Sayın Ayşe Gül Kara Zorlu’yu okulumuzda ağırlamaktan, aramızda görmekten son derece onur duyduk. Böyle bir etkinliğin öğrencilerimiz için güzel bir anı olacağına eminiz. Kendisine ve organizasyonda bizlere yardımcı olan Kamil Edeer ve Gülden Kayhan’a teşekkür ederiz. Bu tarz etkinliklerimiz devam edeceğini belirtmek isterim.” dedi.
Okul öğrenci temsilcisi Kübra Alp “Şakrak eğlenceli ve güzel bir kitap. Okuduğumuz kitabın yazarını karşımızda görmek, onunla sohbet etmek, kitap hakkında sorular sormak bizleri heyecanlandırdı. Arkadaşlarım adına Ayşe Gül Kara Zorlu’ya ve Okul Müdürümüze teşekkür ederim.” Dedi.
Program Yazar Ayşe Gül Kara Zorlunun öğrenci kitaplarını imzalaması ve fotoğraf çekimleri ile son buldu