15. Gurbetçi Festivali'nin 6. günü Otogar Festival Alanı'nda gerçekleştirilen etkinlik ve konserlerle coşku içinde geride bırakıldı. 6.gün etkinliklerinde Onur Sal ve Dj Tuğba konserinin ardından, Sosyal Medya Fenomenleri Sefa Kındir , İlyas Yıldırım ve Enes Cinpolat sahneye çıkarak şovlarını sergilediler.Gençlerin sevgilisi olan ünlü sanatçılar Burak Bulut ve Kurtuluş Kuş sahne aldı.İnanılmaz bir konser deneyimi yaşayan sanatçılar büyük alkış ve beğeni topladi.Yaklaşık 40.000 kişiden fazla hemşehrimiz konser ve etkinlik alanını hınca hınç doldurdu.
Festivale katılım sağlayan Sayın Emirdağ kaymakamı Osman Eren Bilici , Emirdağ Belediye Başkanımız Serkan Koyuncu , TBMM Müşaviri Cengiz Sağlam , Fransa Dernek Başkanı Halis Taşkın , UTT Gent Başkanı Mehmet Morgul ve değerli Emirdağ protokolü konserimize katılım sağlayarak bizleri onurlandırdılar. Belediye başkanımız Koyuncu kendilerine Emirdağ ' ımızın simgesi olan Topak ev maketi hediyeleri takdim etti ve katılımlarından dolayı teşekkür etti.
Sahnede son olarak Konuşan belediye başkanımız Koyuncu Emirdağ Kadim Şehir yıkılmıyor Dimdik Ayakta


Katılım Rekoru, Sayı vermiyorum siz tahmin edin artık...
Ama bir ipucu vereyim, dört büyük futbol kulübünün tribününden çok daha fazla.Bu şehir her zaman Türkiye ' mizin gözbebeği , bir ilçe olarak bu dönemlerde çoğu ilden daha fazla nüfusa sahibiz ve bu bizi hizmet verme konusunda daha fazla motive ediyor.Mükemmel bir Festival geçiriyoruz , her ilçeye nasip olmaz dedi.