Emirdağlılar Vakfının Olağan Kongresi Yapıldı

Gösterim: 3289

      Eskişehirde bulunan Emirdağlılar vakfının Emirdağlılar lokalinde 2008 yılı mali olağan kongresi yoğun katılımla yapıldı.

  Kongrede divan teşekkür ettirildi. Divan Başkanlığını Muharrem KUBAT,Divan üyeliklerine Suat ER, Yaşar AKIN seçildi.Gündem gereği saygı duruşu İstiklal Marşı söylendi.Kongrede söz alan Vakıf başkanı Dr.Orhan ÖZKIR şunları söyledi.”2007 yılında 102 öğrenciye eğitim bursu verdik ve derginin 16 , 17. sayılarını çıkardık.18. sayı ise şu an basım aşamasındadır.’Geleneksel Emirdağlılar Gecesi’ ni Eskişehir de 3 mayıs 2008 de yapacağız.Burs veren hemşerilerimize teşekkür mektubu ile birlikte bu sene plaket verdik.Avrupadan burs veren hemşerilerimiz de birlikte olduk.2007 yılında 260 üyeden aidat topladık.Emirdağ evi için Odunpazarı belediyesi ile görüşmelerimizi sürdürüyoruz.Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güneyi de makamında ziyaret ederek vakfımız hakkında bilgiler verdik.Ayrıca izmirdeki Emirdağlılar gecesine katıldık.”dedi. Daha sonra mali kongrede tahmini bütçemiz , onaylandı.2008 yılı gelirleri 62.520.00 YTL dir.Toplam giderler 62.520.00 YTL dir.Kongreye Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Derneği başkanı Suat Er,Eczacılar Odası başkanı Yücel YENİLMEZ,Muhasebeciler Odası başkanı İlker ÖZOKÇU, Marangozlar Derneği başkanı Recep YILDIZ,Belçika EYAD Emidağ Temsilcisi Gökhan YÜCE ve çok sayıda Eskişehir deki Emirdağlılar katıldı.

Kongrede söz alan Eskişehir Eczacılar Odası başkanı Yücel YENİLMEZ şu konuşmayı yaptı:”Tüm Emirdağlıları burada görmekten kıvanç duyuyorum.Vakfımızın çalışmalarına elimizden geldiğince yardımcı olacağız.” Dedi.Eskişehir Muhasebeciler Odası Başkanı İlker ÖZOKÇU da şunları söyledi:” Cep telefonlarımıza cenaze ile ilgili mesajların gelmesi bizleri birbirimize kaynaştırmaktadır.Vakfımızın çalışmalarından memnun olmaktayım.” Dedi.

       Eskişehir Esnaf Sanatkarlar başkanı Suat ER şunları söyledi:” Emirdağlı olarak bir milletvekilimiz ve birde belediye başkanımız olsa çok iyi olur.Çünkü Eskişehir de 120 bin Emirdağlı var.Birlikte kaynaşmamız lazım.” Dedi.

Comments are now closed for this entry