Emirdağ İlçe Müftülüğünden Kutlu Doğum Haftası Yarışması

Gösterim: 2752
Cumhuriyet io emirdag.com.tr

Emirdağ İlçe Müftülüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlemiş oldukları İlköğretim okulları arası dini konularda bilgi yarışması yapıldı.

14/04/2008 günü,10 okulun katıldığı yarışmanın 1. etabında Atatürk İlköğretim okulu,Cumhuriyet İlköğretim okulu,Mithatpaşa İlköğretim okulu ,Şükrü Mola İlköğretim okulu ve MehmetAkif Ersoy İlköğretim okulu finale kalmıştı. Finala kalan 5 okul 17.04.2008 perşembe gün Belediye Çınar düğün salonunda final de yarıştılar.

Dini konularda ki bilgi yarışması sonucu yarışmaya katılan ...Atatürk İlköğretim Okulu 90 Puan la birinciliği alırken Cumhuriyet İlköğretim okulu 70 punala ikinci,Mithat Paşa İlköğretim Okulu 50 puanla üçüncülüğü aldı.

Diğer Okullarımız Şükrü Mola İlköğretim okulu 40 punala dördüncü olurken son sırayıda 30 puanla Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulu aldı.

Birinci gelen okulun öğrencilerine yarım Altın 2. Çeyrek altın,3. Olan okulun öğrencilere de 50'şer Ytl çeşitli kitaplar hediye edildi

Başka bir etkinlikte İlköğretim Okulları arasında Peygamberimiz hakkında Kompozisyon Yarışması yapıldı. Yarışmacıların eserleri ve ödülleri 19/04/2008 cumartesi günü saat 20.00'da yapılacak Konferansta verilecek Ödüller 1. İçin Tam Altın,2.için yarım altın 3. İçin ise çeyrek altın olarak belirlenmiştir.

İlçe Müftülüğü hafta içinde 1500 adet gül ,dağıtımı ve vatandaşlarımıza çeşitli kitaplar hediye etmiştir.

Image

Comments are now closed for this entry