23 Nisan Çelenk sunma Töreni yapıldı

Gösterim: 4021
emirdağ.com.tr çelenk sunma

88. yılını kutladığımız Milli Egemenlik ve Çocuk  Bayramı dolayısıyla 23 Nisan Çarşamba  günü saat 09:00’da ilçemiz Cumhuriyet Meydanı'nda çelenk sunma töreni yapıldı.
Törene ilçemiz Kaymakamı Zekeriya GÜNEY, ilçemiz Belediye Başkanı L. İhsan DAĞ, Garnizon Komutanı Jandarma Yarbay Süleyman YILMAZ, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet YATKIN, Yüksekokul Müdürü, Daire Amirleri, Oda Başkanları, siyasi parti temsilcileri,
Okul Müdürleri ve bir grup halk katıldı.  
Törenden önce yapılan konuşmada “23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir.  
Atatürk, 23 Nisan 1924'te '23 Nisan' gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır. Hepimizin Egemenlik , çocuklarımızın da bayramı kutlu olsun.” denildi.

Daha sonra çelenk sunma törenine geçildi. İlk çelengi ilçemiz Kaymakamlığı adına Kaymakam Zekeriya GÜNEY sundu, daha sonra Garnizon Komutanlığı çelengi Jandarma Yarbay Süleyman YILMAZ, Belediye Başkanlığı çelengi L. İhsan DAĞ ve Cumhuriyet Başsavcılığı çelengi Başsavcı Ahmet YATKIN tarafından sunuldu. Daha sonra da diğer kurum ve kuruluşların çelenkleri sunuldu.
Törenin ardından bir dakikalık Saygı Duruşu hemen sonrasında da bayrağımızın göndere çekilmesi eşliğinde İstiklal Marşımız okundu.

Çelenk koyma töreni istiklal marşının okunması sonrası sona erdi.


Image

Image

Comments are now closed for this entry