Ulusal Eğemenlik 88 Yaşında

Gösterim: 2559

23protokol emirdag.com.tr Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramın 88 .yıldönümü  tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de coşku ile kutlandı.

Emirdağ Stadyumunda yapılan tören saat 10,00'da başladı. İlçe Kaymakamı Zekeriya Güney, Garnizon Komutanı Jandarma Yarbay Süleyman Yılmaz ve Emirdağ Belediye Başkanı Lutfi İhsan Dağ öğrencilerin ve halkın bayramını kutladılar.
Saygı duruşu yapılıp,İstiklal Marşımızın söylenilmesinden sonra günün anlam önemini belirten konuşmayı İlçe Şube Müdürü Üzeyir Yörü yaptı.Yapmış olduğu konuşmada;” Atatürk, 23 Nisan 1924'te '23 Nisan' gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır. 1979 yılında yine ilk olarak altı ülkenin katılması ile uluslar arası boyuta taşıdığımız bu milli bayramımıza her yıl kırk’ın üzerinde ülkeden gelen ve Türk Çocuklarının misafiri olan yabancı ülke çocukları da katılmaktadır.
Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar önemli birer vesiledir.Milletimize ve bütün çocuklara kutlu olsun”dedi.
Öğrenciler tarafından okunan yazı ve şiirlerden sonra Fatih İlköğretim Okulu ve Aziziye İlköğretim Okulu folklor ekipleri gösterilerini yaptılar.Fatih İlköğretim Okulu Jimnastik ekibinin büyük beğeni kazandığı programda,İlçe genelinde yapılan çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödülleri verildi.
Tören geçişi yapılarak program sona erdi.  23 Nisan kompozisyon ve şiir dalında birinci öğrencilerimizin yazıları sitemize ekleyeceğiz. Daha fazla resim için haberin devamını tıklayınız.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Comments are now closed for this entry