Anneler Günü programı Emirdağ Merkez Anaokulu tarafından hazırlanarak Anadolu Öğretmen Lisesi Konferans salonunda yoğun bir katılımla kutlanıldı.

Emirdağ Merkez Anaokulu tarafından hazırlanan Anneler Günü Kutla programına Saygı duruşu yapılıp, İstiklal Marşımızın söylenilmesi ile başlanıldı.

Annelik Anne Olmak!

Programın açılış konuşmasını Merkez Anaokulu Öğrenci Velisi Canan Şahin yaptı. Şahin yapmış olduğu konuşmada; ”Annelik, anne olmak! Allah’ın insanlara bağışladığı en onurlu, en zor fakat en doyumsuz tatlardan biridir. Hayatın ilk yıllarında en önemli ihtiyacı beslenme, bakım ve sevgi olan bebeğimizin büyüdükçe ihtiyaçlarının da bir çığ gibi büyümesi beni olduğu gibi siz anneleri de endişeye düşürmüştür.

Bütün çabalarımız aslında temel bir hedefte birleşiyor. Çocuklarımı mutlu görmek dolayısıyla kendimizi mutlu etmek.


Sağlıklı kendini tanıyan, farkındalıkları olan bilinç düzeyi yüksek, kendisinin olduğu kadar başkalarının da hakları olduğunu bilen, sevecen, dürüst, paylaşımcı, mutlu ve başarılı çocuklar yetiştirmenin yolu çocuklarımızı iyi tanımaktan geçer.

Bu konuda çocuklarımızın ruhsal, sosyal ve bedensel gelişimlerinde büyük katkıları olan yüklediğimiz sorumluluğun bilincinde ve kaliteli eğitimleriyle gözümüz arkada kalmadan çocuklarımızı teslim ettiğimiz Merkez Anaokulu’na anne-babalar olarak sonsuz teşekkürler sunuyorum.

Bu özel gün vesilesiyle çocuklarımızın yaratıcı yönünü ortaya çıkarıp sergilediğiniz için bugünü biz anne babalara özel kıldınız.

Tüm annelerin anneler gününü kutlar saygılar sunarım” dedi.

Programda daha sonra öğrenciler tarafından hazırlanan şiirler okundu.

Sunulan slayt gösterilerinin takibinde Anaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan Yıl Sonu Sergisinin açılışı yapıldı.

Image
Image