Uçuç Kâbus Uçuç Edeb

Gösterim: 2561

Emirdağ ilçesinde ÖSS sınavına hazırlanan gençlerÖss hazırlık tiyatro

“UÇUÇ KABUS UÇUÇ EDEB” isimli oyunu sergilerdiler.

 Ayşe Yılmaz’ın yazıp yönettiği tiyatro oyununda günümüz insanının televizyon’a bağımlılığının anlatıldığı oyunda Yirmi dokuz öğrenci görev aldı.

Emirdağ Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda sergilenen oyuna ÖSS öğrencileri ve velileri katıldı.Oyunun yazarı ve yönetmeni Ayşe Yılmaz yapmış olduğu açıklamada; ÖSS sınavına hazırlanan genç arkadaşlarımızla bir araya gelerek, sanatla dinlenmeyi hedefledik.

Her an oyunsa, oyunlara oyuncudan ziyade uygun an aranıyorsa, eller vicdandan uzaklaşıyorsa, anneler terlik yerine kumanda fırlatıyorsa, yemek aralarında dahi televizyonu aç boğazımdan aşmıyor aş diyenler etrafımızı sarıyorsa, boya cila ardından üç-beş kahkaha ile ünlü olunuyorsa, sanat ayaklar altında inliyorsa ve miras bırakacağı evladı da yoksa bir söz(ümüz) meclisten içeri kaçarsa hoş görün;Yoksa siz hala bu oyunumuzu izlemediniz mi? Dedi.

Yorgun birinin uykusundaki kâbusunun anlatıldığı Oyun sonunda, tiyatroda görev alan tüm oyuncular ve seyirciler tarafından Gençliğe Hitabe okunarak oyun son buldu.

Comments are now closed for this entry