Cevdet Sezgin

29.Ocak.1958 yılında Emirdağ'da doğdu. İlkokulu Emirdağ İlçesinde Mithatpaşa İlköğretim Okulunda, ortaöğretimi ise Ankara Bahçelievler  Öğretmen Okulunda tamamladı. Ankara Gazi Eğitim Enistitüsünü ve sonra Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Lisans Eğitimini tamamladı. 1976 yılında sınıf öğretmenliğine başlayan Cevdet Sezgin, yüksek öğrenimi de tamamlayarak mesleğini sürdürdü. Yurdun değişik yerlerinde başarılı bir şekilde öğretmenlik ve idarecilik yaptı.
1992 yılı başında Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Bu görevde iken Emirdağ ilçesindeki ihtiyacı olan okullara masa, koltuk, sıra, celik dolab, eğitim ve öğretimle ilgili tüm malzemeleri verdi. Emirdağ'daki okullar Eğitim ve öğretimle ilgili malzemelere doymuş oldu. Hatta okulların fiziksel özelliklerindeki eksikleri gidermek için parasal yönden ödenek çıkarttırarak eksiklerini

giderdi. Emirdağ ve köylerindeki okullarda eksik olan öğretmen kadrolarını tamamladı. Hemşehrimiz  CEVDET SEZGİN ZAMANINDA , EMİRDAĞ İLÇESİ ve KÖYLERİ  EĞİTİM ve ÖĞRETİM YÖNÜNDEN ve HER YÖNDEN ALTIN ÇAĞINI YAŞADI.
                          1997 yılında ise, hemşehrimiz Cevdet SEZGİN Afyonkarahisar İlçesine bağlı Çobanlar ilçesinde İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ olarak göreve atandı. Halen bu görevi de başarılı bir şekilde yürütmektedir. Emirdağlı hemşehrilerimiz Cevdet Sezgin'in kişilik, karekter, mesleki performansı ve Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdür Yardımcısı iken Emirdağ'ına yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine teşekkürlerini iletmektedirler.
                          Kendi çapında yazdığı makale,öykü ve şiir tarzında eserler,çeşitli gazete ve dergilerde yayınlandı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.
                          Emirdağlı hemşehrimiz Cevdet SEZGİN beye görevinde ve yaşamında başarılar dileriz.

Add comment


Security code
Refresh