Sait Önaçan

17 Nisan 1957 senesinde Emirdağ 'da dünyaya geldim. Okul öncesi birkaç yıl Bursa'da kaldım. İlkokulu Eskişehir Yunus Emre İlkokulu'nda tamamladım. Eskişehir 19 Mayıs Ortaokulu'nun ilk mezunlarındanım. Eskişehir Atatürk Lisesi'nde kısa bir süre okuduktan sonra,  Emirdağ Lisesi'ne gittim. 1973 -1974 Eğitim - Öğretim Yılın da Emirdağ Lisesi 'nin Fen Kolundan mezun oldum. Eskişehir Eğitim Enstitüsü Türkçe Öğretmenliği Bölümü'nü kazanarak 1999 yılında mezun oldum.
                1980 yılında  Emirdağ ilçesine bağlı Bağlıca Ortaokulu'nda Türkçe öğretmeni olarak göreve başladım. Emirdağ lisesi Türkçe öğretmeni olarak 14 yıl görev yaptım. Bu arada Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği lisansını

tamamladım. Ankara Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Yöneticiliği ve Deneticiliği Bölümü'nden 1993 yılında mezun oldum.
                1994 yılında Mardin İli'nde ilköğretim müfettişliği görevine başladım. 1997 - 2007 yılları arasın da Isparta İli'nde ilköğretim müfettişliği görevinde bulundum. 2007 yılından beri Antalya İli'nde eğitim müfettişi olarak görev yapmaktayım. Evli ve iki çocuk babasıyım.İyi derecede ingilizce bilmekteyim.

Add comment


Security code
Refresh