08 Ocak 1971 tarihinde Emirdağ’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Emirdağ’da tamamladı. Yüksek öğrenimine Erzurum Atatürk Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’ni kazanarak başladı. Atatürk Üniversitesi'ndeki ilk sınıfta gösterdiği okul birinciliği başarısından dolayı Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’ne yatay geçiş yaptı ve Yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nde bitirdi.

Üniversite öğrencilik yıllarında, Yükseköğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Genel Kurul Üyeliğine, akabinde Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

Yönetim Kurulu Üyesi olarak üniversite gençliğinin temsilcisi olarak 3 yıl yönetim kurulu üyeliği yaptı. Yönetim Kurulu Üyeliği döneminde Türk Gençliğini temsilen çeşitli televizyonlarda açık oturum ve konferanslara katıldı.

1993 yılında Çevre Bakanlığı’nda Özel Kalem Müdürlüğü,

1994 yılında Çevre Bakanlığı Danışmanı olarak görev yaptı.

1995 ve 1997 yılları arası Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Halkla İlişkiler Danışmanlığı,

1997’de Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığına Uzman olarak geçti.

2000 yılında İzmir Bornova’da vatani görevini yerine getirdi.

1999 ve 2002 yılları arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Danışman olarak görev yaptı.

08.08.2002 tarihinde görevlerinden istifa ederek Afyonkarahisar’dan Milletvekili seçimlerine aday olarak katıldı.

2002 yılından beri de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı TBMM İdare Amirliğinin Danışmanlık görevini yürütmektedir.

Afyonkarahisar’ın Türkiye’deki et üretimindeki yeri ve Türk hayvancılığında Afyonkarahisar’ın durumu hakkında tez çalışması,

Türkiye’deki av ve yabani hayvanlar hakkındaki tezi,

Yerel Gündem 21 sempozyumu ve yerel yönetimler, yerinde idare ve bunlara benzer çeşitli panel ve sempozyumlarda tebliğler sunmuştur.

1993 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yükseköğrenim gençliğine yaptığı hizmetlerden dolayı üstün hizmet ve başarı ödülü, 2003 yılında 2005 ve 2006 yıllarında Türkiye Meclis Haber Dergisi tarafından yılın bürokratı ödülünü almıştır. Halen TBMM'de bürokrat olarak çalışmalarına devam etmektedir.