Erkan Çalık

Erkan Çalık

1967 yılının nisanında Dünyaya teşrif etmiş, su an İstanbul da yasayan Aslen Afyon,Emirdağ kazasına bağlı Elhan koyu kütüklü,Türkmen taifesinden olan Oğuz boyunun üçok kanadına sıkı sıkı bağlı bir Türkmen evladı.

      İlk olarak 1985 yılında Hollanda, daha sonraki 2 yılı gecen zaman diliminden sonrada Belçika da kardeşlerinin islerinin gelişmesi neticesinde Brükselin yakınlarındaki bir şehir olan Aalst’ta ikamet etti. Bir müddet sonra, Türkiye de Askerlik vazifesini ifa ettikten sonra Hürriyet ve Milliyet’te diş haber servisinde gazetecilik yaptı. 1992 yılından sonra tekrar Belçika ya dönerek Belçika kraliyet akademisi TV bölümünü dışarıdan bitirdi. Medya ve sinema sektöründe çalıştı. Sonuç olarak 1996 Yılında Belçika da 'Atlantik medya'yı kurarak Dünya pazarı içindeki festivallerden ülkemize Filim, çizgi film ve belgesel getirmek surette medya sektörüne, film ithalatı yapmaya başladı.

2003 yılından itibaren Prodüksiyon ve medya pazarlama şirketini kurarak İSTANBULDA is yaşamına devam etmekte,1 belgesel ve 5 film yapımcılını üslenmiş, su an ise Ulusal kanallara TV dizi çekim ve Sinema filmleri üretimini sürdürmeye devam etmektedir.

Image

Erkan Çalık’ın Yapım ve eserleri.

 

GOC    …….. (TV FİLM)

GOC2  …. … (TV FİLM)

HAMAL ….. (TV FİLM)

CEMRE…….. (TV FİLM)

TOPRAGA KAN DUSTU…….( TV FİLM)

BİZİM KOY ……………………(SİNEMA FİLMİ)

Dünden Bugüne  EMİRDAG …(ARASTİRMA ESER,KİTAP)

 Image

www.atlantikmedya.com

 

İLETİSİM ADRESİ

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Image

Add comment