Yarımca da Tehlike Sacan Su Kuyusu

Gösterim: 1362

    Emirdağ ilçesine bağlı Yarımca köyün de bulunan 'su kuyusu', her an ölüm tehlikesi oluşturmaktadır. Fakat bu su kuyusunun kapatılması ile ilgili köy muhtarı, hiç bir önlem almamaktadır.
      Yarımca köyü halkı her an tedirgin olduklarını belirterek yaptıkları açıklamada; ''Köyümüzün ortasında bulunan su kuyusu, her an ölüm tehlikesi yaratmaktadır. Çocuklarımız ve torunlarımız köy içinde oynarlarken ve dolaşırlarken her an bu tehlike saçan kuyuya düşerek ölebilirler. Köyümüz de bulunan ve ölüm tehlikesi yaratan su kuyusunun, zamanla etrafı da çökerek tehlikeli durum oluşturmaktadır. Bu su kuyusunun etrafında dolaşan çocuklarımız, su kuyusunun yanındaki toprağın aniden çökebilmesi nedeniyle, su kuyusuna aniden düşebilirler ve ölebilirler. Su

kuyusunun etrafındaki topraklar da zemin yumuşak ve boşluk olduğu için, yanından geçen vatandaşlarda aniden su kuyusuna düşebilir ve ölebilirler. Su kuyusu 15 metre derinliktedir. Köy muhtarımıza da bu durumu ilettiğimiz halde, köy muhtarımız,  tehlike saçan su kuyusu ile ilgilenmemektedir. Çocuklarımız her an bu su kuyusuna düşüp ölünce mi, sorun çözülecektir. Yetkililerin önlem almasını istiyoruz''dediler.

Add comment