Camili Köyü Korona TedbirEmirdağ ilçesine bağlı Camili köyüne; şimdiye kadar hiç korona virüs girmedi ve korona virüsle tanışmadı ve çevrede örnek köy olarak gösterildi. Camili köy halkı; koronavirüse önlem olarak, köye kimsenin girmemesi ve koronavirüs getirmemesi için gönüllü olarak sıra ile köyün girişini kontrol altında tutarak 24 saat nöbet tutmaktadır. Eskişehir’de halen 120 hane Camili köyü halkı yaşamaktadır. Camili köyü halkının; Eskişehir ile sosyal, kültürel, ekonomik ve eğitim yönden bağlantısı vardır.

Camili köyü muhtarı Kenan Kuru konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, ‘’Bugüne kadar köyümüz halkı, korona virüsle tanışmadılar ve tanışmak da istemiyorlar. Köyümüzde koronavirüs yoktur. Her gün köyümüz halkı; köye koronavirüs ve ziyaretçi girmemesi için 24 saat köyün girişinde sıra ile gönüllü olarak nöbet tutmaktadırlar. Köyümüze dışardan birisi kendi yakınını ziyarete gelecekse, hemen ateşini ölçüyoruz ve HES kodunu kontrol ediyoruz. Köyümüze gelen ziyaretçi olursa, hemen işini gör ve bu köyden ayrıl diyoruz. Ama köyümüze yabancı kişiler gelirse, koronavirüse önlem olarak köyümüze asla sokmuyoruz. Köyümüzde birbirimize gelip gitmiyoruz. Herkes kendi evinde oturuyor. Bu uygulamada taviz vermiyoruz. Köyümüzde koronavirüse

önlem olarak yaptığımız uygulamadan dolayı; köylümüz evlerinde korona virüssüz olarak huzur içinde yaşıyor. Bu örnek uygulamayı yeni oluşturduk. Köyümüz Emirdağ’ına 25 km ve Eskişehir’e 85 kilometre mesafededir. Köyümüzde kışın 60 kişi, yazın ise 80 kişi köyümüzde yaşamaktadır. Eskişehir’de halen 120 hane Camili köyü halkımız yaşamaktadır’’ dedi.