Bakan Eroğlu Emirdağ'a Geldi

Hits: 616

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Emirdağ ilçesinde Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifikaları dağıtım merasimini için Emirdağ’a geldi. 24 Mart Cuma Günü saat 9 da Emirdağ’a gelen Eroğlu “Türkiye'nin kendi silahını, Atak helikopterlerini, Altay tanklarını ve insansız hava araçlarını” yaptığını belirtti.
Dünyanın sayılı harp gemilerini denize indirdiklerini anlatan Eroğlu, "Neden? Öyle olmasa Fırat Kalkanı Harekatı'nı yapamazdık. Şu anda eksi 35 derecede PKK'nın inlerine giriliyor. Gerek Güneydoğu'da, gerekse Kuzey Irak'ta onların inlerinde imha ediliyor. Neden? Çünkü güçlü bir Türkiye var." diye konuştu.
Yabancıların, Türkiye'nin büyüyüp, gelişmesinin önünü kesmeye çalıştığını vurgulayan Eroğlu, şöyle devam etti: "PKK'yı onlar kurdu. Bazı ülkelerde PKK'ya özel silah üreten fabrikalar var. Bunu biliyoruz. PYD'yi kim üretti? Gerçekte dost gibi görünen, altımızdan oyan bazı düşmanlar. Onları söylemeye gerek yok. DEAŞ İslami olabilir mi? Bu hainler. Nasıl ki FETÖ terör örgütü bazı insanları özellikle kandırarak böyle bir

örgüt kurdu. Tarihinin en alçak kanlı terör örgütü darbe teşebbüsü yapmaya gayret etti. İşte DEAŞ da onun bir benzeri. Bunların hepsi birbirinin aynısıdır. Maşa olarak kullanılıyor ama maşayı tutanlar aynı ülkeler. Maksat ne? Türkiye çok büyüyor, gelişiyor, artık kendi kabuğuna sığmıyor. Afrika'da bir mesele oluyor, Türkiye müdahil oluyor. Irak'ta, Suriye'de Türkiye müdahil oluyor. Arakan'daki kardeşlerimizin başına bir şey geldiği zaman Türkiye var. Dolayısıyla 'Türkiye'nin önünü keselim.' Fakat kesemeyecekler."
Bakan Eroğlu, Kandil'deki PKK terörist başının "Hayır" oyu çıkması için çok çalıştığına işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Teröristlere, 'Türkiye'de evet çıkarsa halimiz duman olur' diyor. Zaten duman olacaksın. FETÖ alçağı varya, o hain, ne idüğü belirsiz, suratında meymenet olmayan o hain, bakın suratında meymenet var mı? Bu din adamı olabilir mi? Suratına bir bakın nur var mı? Uğursuz bir insan. İçimize sokulmuş bir hain, 40 yıldır yetiştirilmiş bir hain. Bu hain ne diyor? Aman 'evet' çıkmasın. DEAŞ aynı şeyi söylüyor. Biz Fırat Kalkanı'yla girdik, temizleyip geçtik. DEAŞ'ın da korkusu bu; 'Türkler gelirse halimiz nice olur.' 'Bir evet denirse zaten biz de biteceğiz' diyor. Onlar da bitecek. 'Hayır'cılar bunlar. 'Evet'çiler vatanını, milletinini düşünen yiğit insanlar." Dedi.
Emirdağ da Sertifika merasimin ardından fidan dağıtımı ve İmam Hatip Ortaokul bahçesine ağaç dikimi yapıldı.
Bakan Eroğlu, Emirdağdaki merasimin ardından Bayat'a hareket etti.

Add comment