10 Haziran 1968 yılında Emirdağ da doğdu. Babası Tez Köyünden Hacı Halil, annesi Karaağaç Köyünden Keziban’dır. 1971 yılında ailesiyle taşındılar. İlk, orta öğretimini Belçika Sait-Remacle ‘de tamamladı. ISALT Turizm Meslek Yüksek Okulunu bitiren Sadık Köksal 1994 tarihinde Türk Hava Yollarında göreve başladı.

2000 yılı şubat ayında istasyon amiri olarak terfi oldu. 2003 Nisan ayında Türk Hava Yolları Belçika ve Lüksemburg satış müdürü oldu.

Ekim 2006 tarihinde, Belçika’da yerel seçimlere, Türklerin en yoğun olduğu Schaerbeek belediyesinde seçimlere katıldı.
Bir ilk katilim için aldığı 1008 oy sayesinde, belediye MR meclis üyesi, MR grup başkanı ve bölge polis konsey üyesi olarak göreve başladı.  Belediye meclisinde olan bazı komisyonlarında uyesi oldu. Bunlardan bazıları eğitim-kültür, istihdam ve çalışma, ulaşım, Çevre düzenlemesidir.
 

Akabinde, Haziran 2007 tarihinde, yönetimin yıllık genel kurul sonrası değişen, VIVAQUA Brüksel sular idaresinde, yönetim ve icra kurulu üyesi olarak göreve başladı. 1600 memur ve isçisi olan kurumda ve yönetimi 4 kişiden oluşan icra kurulunda, ilk Türk olarak görev aldı. Kurumun görevleri, günlük, 2.100.000 kişinin su ihtiyacını karşılama için, üretim, dağıtım ve son olarak kullanılmış suların doğa’ya temiz bir şekilde aktarılması için arındırmaktır.

Ayni zamanda, 10 Haziran 2007 tarihinde düzenlen, Belçika Federal Milletvekili, yedek 8.ci sıradan aday oldu ve 2468 oy aldı. Siyasi kariyerin başında olmasına rağmen iyi bir oy alarak dikkatleri üzerine çekti.  
Aradan 2 yıl geçti, belediyede olsun, sular idaresinde olsun, kazanmış olduğum bilgi ve tecrübeleri, vatandaşlarımıza daha etkili ve faydalı olabilmek için, Brüksel Bölge Hükümeti Milletvekilliğine adaylığını koydu.

Sadık Köksal şu an MR in listesinde, 45.ci sıradan Milletvekili adayı oldu.