Hürcan Alhan

Eskişehir Özel Halk Otobüsçüleri Odası Başkanı Hürcan Alhan, Emirdağ ilçesine bağlı Yeniköy 'de 14 Şubat 1979 yılında doğdu.  İlkokulu, Eskişehir'de  İbrahim Karaoğlanoğlu ve Milli Zafer  ilkokulun da okudu. Ortaokulu, Eskişehir Cumhuriyet Lisesi'nde bitirdi. Lise öğrenimi ise, Eskişehir Atatürk Endüstri Meslek Lisesi'nde tamamladı. Üniversite sınavlarına girdi ve  Eskişehir Anadolu Üniversitesi  İktisadi İdari Bilimler Fakültesi'ni kazandı.
Ticari hayata daha fazla ilgi duyduğundan,Üniversitenin 2. sınıfından ayrılarak askere gitti. Askerliğini 2002 yılında bitirdi ve 2003 yılında evlendi. Eskişehir 'de sanayide daha önceden iş yerleri olan ''Hürcan Otomotiv Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'' nin başına geçti. Ticaret hayatında, Şirket Sahibi olarak çalışmaya başladı.

2009 yılın da Eskişehir Ticaret Odasının  seçimlerinde 7. Meslek Komite Başkanlığına seçildi. Eskişehir Ticaret Odası  7. Meslek Komite Başkanlığını başarı ile yürüttü. 2012 yılın da nisan ayında; Eskişehir Özel Halk Otobüsçüleri Odası'nın olağanüstü kongresinde, Eskişehir Özel Halk Otobüsçüleri Odası Başkanı olarak seçildi. 2014 yılının şubat ayında, tekrar  tek listeyle 4 yıllığına, Eskişehir Özel Halk Otobüsçüleri Odası Başkanı olarak seçildi ve halen başkanlık görevini başarı ile yürütmektedir. Eşi, Emirdağ ilçesine bağlı Suvermez köyündendir ve 3 çocuk babasıdır. Normal derecede ingilizce bilmektedir.

Add comment