1980 yılın da  Emirdağ'da doğdum. Emirdağ'da,  Eskişehir'de oldukça iyi tanınan ve  bir Emirdağ sevdalısı olan Emekli Edebiyat öğretmeni Fikret AKIN ‘ ın 2. oğluyum .  Annem de İş Bankasından emekli Selma AKIN’dır. Öğrenim hayatımın tamamını Eskişehir de geçirdim .
    Son olarak Anadolu Üniversitesi İİBF İktisat Bölümünden mezun oldum . Mezuniyet sonrası eğitim sektöründe bir müddet görev yaptıktan  sonra, şimdiki mesleğim olan bankacılığa başladım. 10 yıldır Finansbank Bünyesinde ve şu anda ise, Köprübaşı Şubesinde ( Doktorlar Cad.)  İşletme Bankacılığı bölümünde  Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktayım . Evliyim , eşim İngilizce öğretmenidir.  1 erkek çocuğum vardır. İngilizce dilini normal seviyede bilmekteyim. Emirdağlılar Vakfının bünyesinde uzun yıllar Gençlik kolları başkan ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum .

  Başta babam, ailem ve yakın çevremiz sayesinde,  Emirdağ kültürünün harmanlamasıyla büyüdüm ve de yetiştim . Emirdağlılığımla her zaman gurur ve onur duydum .  Ayın portresi bölümünde yer almaktan da son derece onur duymaktayım .