1979 yılında Eskişehir'de doğdum. Kendini Emirdağ kültürüne adamış; hem Emirdağ’da, hem de Eskişehir'de oldukça iyi tanınan Emekli Öğretmen Fikret AKIN’ın büyük oğluyum. Annem İş Bankası’ndan emekli Selma AKIN’dır. İlk – orta – lise öğrenimimi Eskişehir’de, üniversite ve ihtisas programımı İstanbul’da tamamladım. Ortaokulu Eskişehir Anadolu Lisesi, liseyi de Eskişehir Fatih Fen Lisesi'nde tamamlayıp İstanbul Teknik Üniversitesi’nden 2002 yılında “İnşaat Mühendisi” olarak mezun olduktan sonra; İstanbul Üniversitesi’nde “Genel İşletme İhtisas” bölümünü 1.likle bitirdim.
Askerlik görevimin ardından 2004 yılında Emirdağ Belediyesi’nde “İmar ve Fen İşleri Müdürü” olarak görev yaptım. Çalıştığım dönemde Belediye yönetimiz ile ilkleri gerçekleştiren kadroda yer aldım. Emirdağ Belediyesi adına 2 uluslararası projede koordinatörlük yaparak ilçemize hem AB yardımını kazandırmaya,

hem de Türkiye ve Avrupa nezdinde tanıtmaya katkıda bulundum.
2008 yılında Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi’ne “Müdür” olarak atandım. Çalıştığım 4 yılı aşkın süre boyunca Emirdağ’a başta Ülker firması olmak üzere orta ve büyük ölçekli 15 firmanın gelmesinde büyük emek harcadım. Çok şükür ki memleketime iyi hizmet etmiş olmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyorum.
2012 yılında görevimden ayrılarak İstanbul’a geldim. İstanbul’da İstanbul Altın Rafinerisi’ne bağlı Rafineri İnşaat’ta “Genel Müdür Yardımcısı” olarak çalıştıktan sonra, 2013 yılında Türkiye ve dünyanın 26 ülkesindeki 380 mağazasıyla tekstil ve modanın öncüsü KOTON firmasında “İnşaat İşleri Yöneticisi / Müdürü” olarak çalışmaya başladım. Halen de bu görevimi sürdürüyorum.
Emirdağ’ın tanınmış simalarından Erdoğan Uyar’ın büyük kızı Mehtap Hanım ile evliyim. Elif Nilra adında 1 kızım var. İyi derecede İngilizce bilmekteyim.  İnşaat Mühendisleri Odası üyesiyim.
Başta babam, ailem ve yakın çevremiz sayesinde; Emirdağ kültürü ve ahlakıyla yetiştim. Emirdağlı olmakla her zaman gurur duydum. "İçimizden Biri" bölümünde yer almak da beni son derece mutlu etti. Değerli site yöneticilerine, beni hatırladıkları ve bu bölümde yer verdikleri için teşekkürlerimi sunarım.
Tüm Hemşerilerime selam ve saygılarımla…