Merve UyanıkEmirdağlı Doktor Merve Uyanık; Emine- Behçet çiftinin ilk çocuğudur. Doktor Merve Uyanık 1991 yılında Emirdağ’da dünyaya geldi.

İlköğrenimini; Emirdağ Mithatpaşa İlkokulu’nda öğrenimini tamamladı. Ortaöğrenimini ise; Eskişehir Adalet Ortaokulu’nda tamamladı. Lise öğrenimini ise; Eskişehir Fatih Fen Lisesi’nde tamamladı. Üniversite öğrenimini ise; Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı ve Tıp Fakültesini 2016 yılında bitirdi ve doktor oldu. Zorunlu hizmetini tamamlamak üzere; Çankırı KKK 28. Mekanize Piyade Tugayı 1. Basamak Muayene Merkezine doktor olarak ataması yapıldı. Daha sonra bir süre

Erzurum – Tekman Şehit Muhammet Binici Devlet Hastanesi’nde doktor olarak görev yaptıktan sonra; ataması, Aralık. 2019 tarihinde Eskişehir Şehir Hastanesi’ne doktor olarak yapıldı.

Halen Eskişehir Şehir Hastanesi’nde doktor olarak görevini sürdürmektedir. Doktor Merve Uyanık; Emirdağlı olmaktan gurur duymaktadır ve Eskişehir Şehir Hastanesi’nde görevini severek yapmaktadır ve başarılıdır.