Ziraat Odasında 35 Yıllık Gelenek Bozulmadı

Gösterim: 1106

Emirağ Ziraat Odası Restoranın da, hafta sonu Emirdağ Ziraat Odası Başkanlığı seçimi yapıldı.
Cumartesi saat 09.00'da başlayan seçim 17.00'de sona erdi.
Ziraat Odası Mevcut Başkanı Ahmet Köycü oylamadan önce bir konuşma yaptı. Köycü; 35 yıldır Ziraat Odası Başkanlığı yaptığını çiftçilerin, arkadaşlarının ve Genel Başkan'ın ısrarları üzerine yeniden aday olduğunu belirtti. Köycü, bu dönem de çiftçiye hizmet etmek için aday olduğunu ve bunu kendisine görev bildiğinin altını çizdi.
Yapılan seçime tek liste olarak girilirken Ahmet Köycü'nün öncülüğünü yaptığı tek blok liste 89

delegeden 80'inin oyunu aldı.
Yapılan seçim sonrasında Ziraat Odası yeni Yönetimi şu isimlerden oluştu: Ahmet Köycü (21 oy, Yönetim Kurulu Başkanı), Rasim Enginer (20 oy), İsmail Çimen (20 oy), Bekir Kaplan (20 oy), Cevat Korkmaz (19 oy), Muzaffer Pala (18 oy), Hasan Yurday (16 oy).
Ahmet Köycü, Emirdağ Ziraat Odasında 1981 yılından bu yana başkanlık yapıyor. Köycü, bu dönem de aldığı oylarla Ziraat Odası Başkanı seçilerek 4 yıl daha bu göreve layık görüldü.
Köycü, seçimden sonra yaptığı açıklamada kendisini 35 yıldır bu göreve layık gören Emirdağ çiftçisine, halkına ve esnafına teşekkür etti.
Yapılan, seçime Afyonkarahisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Çankaya, Sultandağı Ziraat Odası Başkanı Hasan Dinç, AK Parti Milletvekili Aday Adayı Cengiz Sağlam, CHP İlçe Başkanı Recep Özer, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muzaffer Aşık ve çok sayıda davetli ile çiftçiler katıldı.
75 Yaşında olan Ahmet Köycü bu seçimle 39 yıl için çiftçilerden yetki aldı

Add comment


Security code
Refresh