Ahi Yakup Zaviyesine Belediye Eli

Gösterim: 1177

Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar KARGIN her alanda çalışmalarını sürdürürken sosyal sorumluluk alanında vefa projeleri kapsamında hizmetlerini devam ettiriyor. Emirdağ’a bağlı Tez köyünde bir dizi çalışmaları gerçekleştiren Başkan Kargın, Tez köyünde bulunan Şehit Binbaşı Dr. Numan Bey şehitliğinin çevre düzenlemesini gerçekleştirerek,11 isimsiz kahraman için 11 fidan Emirdağ Belediyesi ekipleri tarafından toprakla buluşturulmuştu. Aynı zamanda şehitlikteki silinmeye yüz tutan yazılar yeniden gün yüzüne çıkartılarak şehit mezarlıklarının gerekli bakım ve onarımı gerçekleştirilmişti. Başkan Kargın, köylerde bulunan okul, cami ve mezarlıklar için gerekli hizmeti sağlamak için her zaman hazır olduklarını belirtti.

Tez köyünde bulunan Ahi Yakup Zaviyesinin de gerekli bakım ve onarım çalışmalarının Emirdağ Belediyesi tarafından üstlenileceğini söylemesinin ardından Emirdağ Belediyesi ekipleri 25 Mart 2015/Çarşamba günü Tez köyüne bir ziyarette bulundu. Gerçekleştirilen ziyaret esnasında Emirdağ Belediyesi ekipleri Tez Köyü İlköğretim Okuluna bir ziyarette bulunarak köy okuluna hediye olarak kırtasiye malzemeleri ulaştırdılar. Ardından Ahi Yakup türbesi ziyaret edilerek kabirdeki eksiklikler tespit edildi. Ahi Yakup türbesindeki

eksikliklerin önümüzdeki günler içerisinde tamamlanacağı söylendi. Ayrıca Emirdağ Belediyesi’nin ilçemiz Tez köyünde bulunan Ahi Yakup Zaviyesini her yıl kutlanan Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında merkez olarak kabul edeceği öğrenildi.

Add comment


Security code
Refresh