Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Emirdağ'a Geldi

Hits: 449

Veysel EroğluGeçmişte, baraj ve göletlerin sayısının bir elin parmağını geçmediğini belirten Prof. Dr. Eroğlu, "Şimdi tam 76 baraj ve gölette destan yazıyoruz. Her tarafı suluyoruz. Sırf sulamalardan dolayı o kadar çok para kazanıyor ki çiftçilerimiz. Şu ana kadar 533 bin dekar araziyi sulamaya açmışız ve çiftçilerin cebine yılda 586 milyon liradan fazla para giriyor." ifadesini kullandı.

"Batı Bu Milleti Yok Etmek İstiyor"

Seçimlerin hayırlara vesile olmasını, milletin birlik, beraberlik ve kardeşliğinin pekişmesine vesile olmasını dileyen Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şunları kaydetti:

"Çünkü milletimizle çok uğraşan var. Batı bu milleti yok etmek istiyor ama onların topu tüfeği varsa bizim de Allah'ımız var. Gönül coğrafyamızın bizden beklentileri var. Diyorlar ki; 'sizler son kalesiniz' Balkanlardaki, Bosna Hersek'teki insanlar; 'Tarih sizi çağırıyor.' diyor. Afrika'daki insanlar bizden bekliyor. Mazlum milletler bizden bekliyor. Gönül coğrafyamız Orta Asya, Balkanlar, Kafkaslar bizden bekliyor. Dolayısıyla bizim dimdik ayakta durmamız lazım ve büyük hedeflerimizi mutlaka gerçekleştirmemiz lazım. Hedef 2023. Türkiye hazır, İscehisar hazır."

“Ormancılıkta Çok Büyük Mesafe Kat Ettik”

Bakan Prof. Dr. Eroğlu, daha sonra Bayat ilçesinde düzenlenen Bayat Asarcık Göleti Sulaması Yenilemesi ve Taşkın Koruma Tesisinin Temel Atma Merasimi'nde yaptığı konuşmada, ormancılıkta çok önemli mesafe kat ettiklerini belirtti.

Türkiye'nin her bir köşesini yeşillendirdiklerini dile getiren Prof. Dr. Eroğlu, mesire alanları kurduklarını anlattı. Prof. Dr. Eroğlu, bu hizmetlerin devam etmesi gerektiğinin altını çizerek şöyle devam etti:

"Hiçbir yatırım yapmamışlar. Su yok, çöp dağları... 23 bankayı batırdılar, onların borçlarını biz ödedik. Merkez Bankası'nı dövizle doldurduk. Şimdi hevesleniyorlar 'Biz bunları tekrar nasıl hortumlarız' diye. Milletimiz artık uyandı, inşallah 24 Haziran'da bunlara, bol keseden sallayan adamlara gereken cevabı sandıkta verecektir diye düşünüyorum."

"Tarih Boyunca Şanlı Devletler Kurmuşuz"

Türkiye'nin büyüyüp geliştiğini aktaran Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şöyle devam etti:

"Türkiye'yi 3,5 kat büyüttük. IMF'ye borcumuzu ödedik ve aynı zamanda soyulan bankaların vatandaşa olan borcunu ödedik. Bunun dışında hastaneleri, ilaçları parasız yaptık. Adam diyor ki 'Ben gelirsem gençlere hastaneleri parasız yapacağım.' Ya günaydın. 'Su vereceğim.' diyor. Ya biz Kıbrıs'a bile su götürdük haberin var mı? Uyan ey muhalefet uyan. Millet uyandı sen hala uykudasın. Başbakanımız diyor ki 'Bunlar Türkiye'yi geri vitese takarak yürütecek.' Biz ileri vitese takıyoruz, Başbakanımızın dediği gibi farkımız bu."

Prof. Dr. Eroğlu, Türkiye'nin büyüdükçe düşmanlarının sayısının da arttığını ifade ederek şunları söyledi:

"Devletimiz büyüdükçe Batı korkuyor. Onun için ne yaptılar? Gezi hadisesi çıkardılar. Arkasından FETÖ diye bir alçak, Türkiye'yi işgal ettirmek istedi. Bu darbe teşebbüsü değil, Türkiye'yi işgal hareketiydi. Şimdi ABD'de hain, orada oturuyor. Gel buraya o zaman hesabını ver. Amerika niye vermiyor? Sebebi onu kullanmış. Parayla silah almak istiyoruz. Bize vermiyor ama terör örgütüne PKK/PYD denilen o hainlere silah veriyor. Niye, Türkiye'nin önünü kesmek için. Allah'a şükür kahraman ordumuz, jandarmamız, özel kuvvetler, özel harekât, emniyet teşkilatımız Fırat Kalkanı Harekâtı’yla bunu başardı. Arkasından Afrin'de Mehmetçik kahramanlık destanı yazdı mı? Bundan dahi rahatsız oluyor. Kahramanlık destanı yazan Temel Paşa'mız var ya, o komutan resmi iftar programına katıldı diye birisi diyor ki 'Apoletleri sökeceğim'. O apoletleri o paşamıza millet taktı, sen kim oluyorsun? PKK'ya hizmet ederek PKK'nın öcünü mü almak istiyorsun bre gafil? Milletim bunları anla. Benim kahraman paşamın, ordu komutanımın apoletleri sökecekmiş. Biz kahraman Mehmetçik'in arkasındayız, erinden en üst düzey komutanına kadar."

Ardından Emirdağ ilçesine bağlı Gömü beldesine geçen Bakan Prof. Dr. Eroğlu, burada düzenlenen merasimde de DSİ tarafından yapılacak 5 milyon lira yatırım bedelli Emirdağ Gömü Beldesi İçmesuyu Tesisleri'nin temelini attı.
web_Gömü Merasim

“Türkiye Büyüdükçe Düşmanları Arttı”

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Emirdağ ilçesinde düzenlenen Devlet Su İşleri (DSİ) Tesisleri Toplu Temel Atma ile Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifika Dağıtım Merasiminde, Türkiye'nin büyüdükçe düşmanlarının da arttığını belirtti.

Türkiye'nin önünü kesmek isteyenlerin olduğunu dile getiren Bakan Prof. Dr. Eroğlu, şöyle konuştu:

"İstiyorlar ki Türkiye IMF'ye borçlu olsun ve sürünsün, Batı'ya yalvarsın. Bütün silahları ve her şeyi iğneden ipliğe oradan alsın istiyorlar. Türkiye'yi sömürmek istiyorlar. Bu yüzden Türkiye'nin önünü kesmek için çok çalışıyorlar. Plan yapıyorlar. Hile, desise ne varsa... Gezi olaylarında yapmadılar mı? Arkasından 15 Temmuz'da FETÖ denilen bir hain ve alçak, Türkiye'de bir işgal girişiminde bulunmadı mı? Ama aziz milletimizin kahramanlığı o hainlere darbeyi vurdu Allah'a şükür. Onların maksadı Türkiye'yi tamamen silahsız işgal etmekti. Batı'ya köle yapmaktı ama Allah'ın izniyle milletimiz ona da darbe vurdu."

"Kime Mesaj Veriyorsun Sen?"

Prof. Dr. Eroğlu, Türkiye'nin güney sınırlarında terör ve anarşi devleti kurmak isteyenlere karşı Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Fırat Kalkanı Harekâtı ve Zeytin Dalı Harekâtı’yla müsaade etmediğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bazı densizler kalkıyor, oraya kahramanca giren İsmail Metin Temel Paşamızın 'apoletlerini sökeceğim' diyor. Sen kim oluyorsun? Biz kahraman askerimizin, polisimizin, özel harekâtın, özel kuvvetlerin ve Mehmetçik'in daima yanındayız. Hepimiz Mehmetçik'iz. Ne diyorsun? Ben yedek subay olarak en çok askerlik yapan birisiyim Kıbrıs Harekâtı esnasında. Hepimiz Mehmetçik'iz. Gerekirse hepimiz Temel Paşa gibi Afrin'e gideriz. Kime mesaj veriyorsun sen? PKK'ya şirin mi gözükmek istiyorsun? Millet seni sandığa gömecek."

"Türkiye'yi Ekonomik Olarak Çökertmek İstiyorlar"

Türkiye'yi bölmek isteyenlerin yeni bir oyun peşinde olduğuna dikkati çeken Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Türkiye'yi ekonomik olarak çökertmek istiyorlar ama ekonomimiz güçlü Allah'a şükür. Merak etmeyin. Bu yıl yüzde 7,4 ile dünyada en çok büyüme oranıyla destan yazan bir hükümetimiz var. Recep Tayyip Erdoğan var." ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Eroğlu, seçimlerin, Türkiye üzerinde oynanmak istenen oyunun bozulması için erkene alındığını dile getirerek, bu oyunu Türk milletinin bozacağını, o nedenle seçimlerin Türkiye tarihinin en önemli seçimlerinden biri olduğunu bildirdi.
web_Mustafa Çekiç Ortaokulu emirdağ

Prof. Dr. Eroğlu merasimin ardından hayırsever iş adamı Hasan Çekiç tarafından yaptırılan Mustafa Çekiç Ortaokulunun açılış merasimine iştirak etti.

Add comment


Security code
Refresh